Pansiyonda öğretmene hastanede doktora saldırı

Maraş’ta Öğretmen Özgen Adıyeke bir grubun tekmeli saldırısına uğradı. İzmir’de ise Doktor H.M., bir şahsın sözlü ve fiziksel şiddetine maruz kaldı.

Maraş’ın Göksun ilçesinde 5-6 kişilik grup, Öğretmen Özgen Adıyeke’ye saldırdı. Saldırganlar, pansiyonda kalan 2 öğrenciye de saldırdı. Edinilen bilgiye göre olay, 17 Ağustos gecesi Göksun Fen Lisesi Pansiyonu’nda meydana geldi. Yetiştirme ve Destekleme Kursu için pansiyonda kalan öğrencilere, alkollü oldukları öne sürülen 5-6 kişilik bir grup saldırdı. Sesleri duyan yönetici Öğretmen Özgen Adıyeke, aşağıya indi. Bu sırada gruptan biri öğretmene yumrukla saldırdı. Yüzüne aldığı yumruk darbesiyle sendeleyen kadın öğretmene, ardından bir başka saldırgan uçan tekmeyle saldırdı. Öğretmen Adıyeke’yi korumak için araya giren öğrenciler T.A. ile Ü.S. de saldırganlar tarafından tartaklandı.

Polis saldırganları gözaltına almadı mı?
Göksun Fen Lisesi’nde görev yapan ve saldırıda başından ciddi yaralar alan Matematik Öğretmeni Özgen Adıyeke, sağlık raporu aldıktan sonra öğrencileri ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne şikâyette bulundu. Ancak iddiaya göre, öğretmenin ifadesini alıp konuyu savcılığa sevk eden polisin, kimlikleri tespit edildiği belirtilen saldırganları gözaltına almadı.

‘Soruşturma başlatıldı’
İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Demirtaş da, olayla ilgili idari soruşturma başlatıldığını belirterek, “Alkollü 5-6 kişilik bir grup pansiyona geliyor. Öğretmen arkadaşımız sesler üzerine aşağıya indiğinde saldırıya uğruyor. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı ve öğretmenimiz de şikâyetçi oldu” dedi.

Öğrencilere de saldırdılar
Saldırı anı ise pansiyonun güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde gruptakilerin öğrencileri dövüp öğretmen Adıyeke’ye de uçan tekme attıkları görülüyor. Öğretmenin darbeyle yere düştüğü de görüntülerde yer alıyor.

#ÖğretmeneDayak ValiNerede
Büyük tepki çeken olay Twitter’da da gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları #ÖğretmeneDayakValiNerede etiketiyle, “Okulda, hastanede, kamuda şiddet olması toplum olarak ne kadar çok dejenere olduğumuzun kanıtıdır”, “Öğretmenlik kutsaldır. Bizleri yetiştiren bugünlere gelmemizi sağlayan eli öpülesilere bu gaddarlık kabul edilemez” paylaşımlarında bulundu.

***

AKP’li üyeden doktora sözlü ve fiziksel şiddet

İzmir’de Menemen Devlet Hastanesi’nde ise görev yapan Doktor H.M., bir hasta yakını tarafından sözlü ve fiziksel şiddete uğradı. Sol’da yer alan habere göre önceki gün yaşanan olayda, kapı önünde çok sıra beklediği gerekçesiyle doktorun odasına girip üstüne yürüyen, masasını yumruklayıp hakaret eden hasta yakınının, AKP Menemen İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hakan Taştanoğlu olduğu öğrenildi. Saldırgan Taştanoğlu, doktorun güvenlik görevlisini çağırmasıyla muayene odasından uzaklaştırıldı. Dün sabah başka bir hekime muayene olmak için sıra alan hasta yakını Hakan Taştanoğlu, önceki gün tartıştığı doktorla karşılaştığında yeniden tacize başladı, ardından hekime yönelik fiziksel saldırıda bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir