Kuran kursuna böyle öğrenci aradı: Evlenme garantili

80 haneli 200 nüfuslu Dibektaş Köyü’ndeki camide 5 yıldır görev yapan imam Recai Şenol, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta, ‘Kerametli Koltuk’ başlığı altında ilan paylaştı.

Caminin alt katındaki Dibektaş Köyü Kuran Kursu’nda görev yapacak Geçici Kuran Kursu Öğreticisi arayan Recai Şenol, Facebook hesabında, ‘Kerametli koltuk. İdealist bekâr bayan hoca adaylarına, en az 1 yıl görev taahhüdü akabinde, evlenme garantili, kerametli koltuk. Tecrübeyle sabittir. 2012’den beri görev yapan 4 bekâr bayan hocamız yılsonu evlendi. İlgililere duyurulur’ diye yazdı. Şenol, Kuran Kursu Öğreticisinin oturacağı plastik beyaz sandalyenin fotoğrafını da ‘Meşhur koltuğumuz’ notuyla, köy ve cami fotoğraflarıyla birlikte ilana ekledi.

‘Mizah karıştıralım diye yaptım’
İlanla ilgili açıklama yapan Şenol, 4 yıl boyunca bekâr kadın hocaların kursta görev yaptığını ve 1 yılın sonunda da hepsinin evlendiğini belirterek, şöyle konuştu: “1 sene sonra nasip olacak ki hepsi de evlendiler. Biraz mizah karışımlı yaptım paylaşımı ben. Buraya atanacaklar müftülüğün açtığı sınava giriyorlar.” Şenol, açıklaması ardından Facebook sayfasında tartışmaya neden olan ilanı kaldırdı.

kuran-kursuna-boyle-ogrenci-aradi-evlenme-garantili-350934-1.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir