İBB Başkanı Topbaş: Türkiye’deki siyaset İstanbul’da şekilleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, belediye personeli ile bayramlaşma töreninde, ‘Türkiye’deki siyasetin İstanbul’da şekillendiğini’ söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Kurban Bayramı öncesinde belediye personeli ile bayramlaştı. Törende açıklamalarda bulunan Topbaş, “Türkiye’de yerel yönetimler hatta siyaset İstanbul’dan şekilleniyor” dedi.

“HEYECANI OLMAYANLARIN GELECEĞİ OLMAYACAK”
Saraçhane’deki başkanlık sarayında gerçekleşen bayramlaşma töreninde konuşan Kadir Topbaş, “Öyle bir değişim-dönüşüm var ki, artık rutin bir hayat olmayacak. Küçülen bir dünyada, her şeyin gözler önünde cereyan ettiği bir dünyada… Heyecanı olmayanların geleceği olmayacak. Zaten bizim inancımıza göre iki günün birbirine eşit olmaması gerekiyor. ‘Daha neler yapabilirim’ düşüncesi zihninde olmayanların, rutin hayatları kendi psikolojileri de olumsuz etkilenir. Heyecanı olanlar daha dinç, daha aktif, daha başarılı bir yaşam sürerler” dedi.

“TÜRKİYE’DE SİYASET İSTANBUL’DAN ŞEKİLLENİYOR”
Uzun yıllardır siyasetin içinde olduğunu söyleyen Topbaş, “Sayın Cumhurbaşkanı ile 40 yılı aşkın süredir birlikteliğimiz var. Derdimiz şu: Türkiye’yi hak ettiği yere nasıl taşırız? Bunun sorumluluğunu taşımaktayız. Heyecanlarımız asla tükenmiyor. Kendimizi geliştiriyor ve şarj ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığında vizyonuyla ortaya koyduğu bir yönetim anlayışını pekiştirerek sürdürmeye çalışıyoruz. Çünkü Türkiye’de yerel yönetimler hatta siyaset İstanbul’dan şekilleniyor” dedi.

(DHA)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir