CHP’li Tezcan’dan AKP’li Ünal’a fotoğraflı ‘yer sofrası’ yanıtı

CHP’li Tezcan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ünal’ın CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik “Halktan birisi olmak öncelikle halkın yer sofrasına diz kırıp oturabilmektir.” sözlerine Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Bülent Tezcan, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal’ın ‘yer sofrası’ açıklamasına fotoğrafla yanıt verdi.

AKP’li Ünal’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “Halktan birisi olmak, öncelikle halkın yer sofrasına diz kırıp, oturabilmektir” açıklaması üzerine CHP’li Tezcan, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden fotoğraflı bir mesaj yayımladı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ sırasında bir eve misafir olup, yer sofrasında yemek yerken çekilmiş fotoğrafını paylaşan Tezcan, “Saray sofralarından başını kaldıramayan Mahir Ünal’a ithaf olunur” dedi.

ÜNAL NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu’nun yine ‘Adalet Yürüyüşü’nde çekilen atletli fotoğrafı tartışılmaya devam ederken Ünal, bugünkü basın toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sayın genel başkanın atletle oturmasında herhangi bir sakınca söz konusu değil. Bir siyasetçinin atletle fotoğraf çektirmesi başka bir şeydir. Bu vatandaştan, halktan birisi olmak demek değildir. Halktan birisi olmak öncelikle halkın yer sofrasına diz kırıp oturabilmektir. Ayakkabı ile eve girmek demek değildir. Yoksa atlet ile otururken haberim yokmuş gibi çek kıvamında bir poz vermenin bir tasarım olduğunu bu tasarımdan dolayı da duyulan rahatsızlığın farklı kesimler tarafından dile getirilmesidir bu.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir