AKP’li Baybatur’dan CHP’li Tezcan’a, ‘Madara edeyim’ derken

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın “Darbe girişiminin kilit ismi firari Adil Öksüz uçakla rahatça dolaşıyor, hem de kendi ismiyle, yanında bir de kadın var” iddiasına ilişkin konuşan AKP MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, bir isim benzerliği olduğunu hatırlatarak “Madara edeyim’ derken ‘madara oldu” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın bir gazetede ve bazı haber sitelerinde de yer alan Adil Öksüz’ün, Ankara, İstanbul, Elazığ ve İzmir arasında uçakla rahatça dolaştığı iddiası ardından, Manisa’nın Salihli ilçesinde yaşayanlarla isim benzerliği olduğu ortaya çıktı. Salihli ilçesindeki sebze-meyve halinde toptan, 4 çocuk babası 40 yaşındaki Adil Öksüz’ün isim mağduru olduğunu vurgulayan AKP Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Bülent Tezcan’ın açıklamalarını sorumsuzluk olarak niteledi. Baybatur, şöyle dedi:

“15 Temmuz gecesi kadını, erkeği, yaşlısı, genciyle bu milletin canı pahasına verdiği mücadeleyi ‘Tiyatro’ diyerek değersizleştirmeye çalışan CHP zihniyeti, şimdi de FETÖ üyelerine yönelik devletin titizlikle yürüttüğü mücadeleyi sulandırmak adına yaptığı bu çıkışla gerçek niyetini bir kez daha ortaya koymuştur. Hükümetimizi, devletimizin güvenlik kurumlarını ve yargıyı madara edeyim derken kendisi madara olmuştur. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış, bu o kadar da sürmedi. Sayın Tezcan önce Salihlili sebze-meyve toptancısı Adil Öksüz’den, ardından yalan beyanatla kandırmaya çalıştığı aziz milletimizden özür dilemeli.”

(DHA)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir